top of page

Yeni Başlayanlar İçin YouTube SEO: YouTube Videoları Nasıl Sıralanır?

Bu, YouTube videolarını aramada daha üst sıralarda sıralamak için eksiksiz bir kılavuzdur. Yeni başlayanlar için gerçek hayattan örnekler ve adım adım talimatlar içerir.YouTube arama sonuçlarının en üstüne çıkmak, videolarınız için çok sayıda görüntülemeye yol açabilir. Ancak, birçok kişi aynı konularda videolar çekerken, sizinkinin başarılı olmasını ve zirvede kalmasını nasıl sağlıyorsunuz?


Cevap, YouTube arama motoru optimizasyonudur ( YouTube SEO ).


YouTube SEO nedir?


YouTube SEO, videolarınızı YouTube ve Google arama sonuçlarında daha üst sıralarda yer alacak şekilde optimize etme işlemidir. Süreç, insanların YouTube'da video ararken kullandıkları gerçek arama terimlerini bularak ve bu anahtar kelimeleri video başlığınızda, açıklamanızda, etiketlerde ve içeriğinizde kullanarak başlar.

YouTube için SEO ile insanların görmek istediği videolar üretebilir, videolarınızın gösterimini en üst düzeye çıkarabilir ve daha fazla görüntüleme ve kanal abonesi elde edebilirsiniz.


YouTube Videoları Nasıl Sıralar?


YouTube, videoların nasıl sıralanacağını belirlemek için kendi algoritmasını kullanır. Algoritma, arama terimi için en alakalı ve ilgi çekici videoları bulmak için çeşitli farklı faktörleri analiz eder.


Videonun anahtar kelimeyle ilgili olup olmadığını görmek için bakacağı şeylerden bazıları başlığı, açıklaması, etiketleri ve içeriğidir.

YouTube algoritması, bir videonun ne kadar ilgi çekici olduğunu anlamak için toplam izlenme süresine, görüntüleme sayısına, beğeni sayısına ve diğer faktörlere bakar.

YouTube'un her kullanıcı için önerileri önceki geçmişe göre kişiselleştirdiğini de unutmayın.

Bu nedenle, sıralama düzeni her kişi için tam olarak aynı olmayabilir, ancak SEO YouTube optimizasyonu için gereken temel faktörler tüm videolar için aynıdır.

Aşağıda, hedef anahtar kelimeleriniz için YouTube videolarını nasıl sıralayacağınızı açıklayacağım.


YouTube Videoları Nasıl Sıralanır?

Videolarınızı arama için optimize etmek için bu adımları izleyin.

  1. Kanal Açıklamanızı ve Anahtar Kelimelerinizi Optimize Edin

  2. Video Başlıklarınızı Optimize Edin

  3. Video Açıklamalarınızı Optimize Edin

  4. Video TO'sunu iyileştirin

  5. Videolara İlgili Etiketleri Ekleyin

  6. Hashtag'leri kullanın

  7. Video Etkileşim Sinyallerini İyileştirin

  8. Kitleyi Elde Tutmayı Artırın

  9. Video İçeriğinizi Optimize Edin

  10. Videonuzu tanıtın

1. Kanal Açıklamanızı ve Anahtar Kelimelerinizi Optimize Edin


İlk adım, insanların kullandığı arama terimlerini bulmak için anahtar kelime araştırması yapmaktır.

YouTube'da anahtar kelime araştırması yapmak için kullanabileceğiniz çeşitli yollar ve araçlar vardır.

YouTube'a giderek ve video yapmak istediğiniz bir şeyi arama çubuğuna yazarak başlayın.

Siz kelimelerinizi girerken YouTube, anahtar kelimeyi içeren popüler aramaların bir listesini görüntüler.

Bunları, görüntüleyenlerin kullandığı arama terimlerini keşfetmek için bir başlangıç ​​noktası olarak kullanabilirsiniz.

Anahtar kelime fikirleri bulmanın başka bir yolu da rakiplerinizin kanallarını kontrol etmektir. En iyi videolarına gidin ve başlıklarda ve açıklamalarda hangi anahtar kelimelerin kullanıldığını görün.


Profesyonel İpucu Adım adım talimatlar için şu iki kılavuza göz atın: YouTube Anahtar Kelime ve YouTube Anahtar Kelime Araçları nasıl bulunur ?

Bu terimleri bulduktan sonra, kanal açıklamanıza ve kanal anahtar kelimelerinize en alakalı olanları eklemek isteyeceksiniz.


Kanal açıklaması

Kanal açıklaması, kanalınızın Hakkında sayfasında gösterilir. Görüntüleyenlere kanalınız ve yaptığınız videolar hakkında bilgi verme fırsatı verir.

YouTube, içeriği sıralarken buna bakar, böylece anahtar kelimeler eklemek, kanalınızın YouTube SEO'sunu iyileştirmeye yardımcı olabilir.

İşte Ahrefs YouTube Kanalından güzel bir örnek.Kanal Açıklaması SEO Örneği


Kanal Anahtar Kelimeleri

Kanal açıklamasına benzer şekilde, kanal anahtar kelimeleri YouTube'a kanalınızın ne hakkında olduğuna dair ipuçları verir. En iyi uygulamalar için, en önemli anahtar kelimelerinizi bazı marka bilinci oluşturma anahtar kelimeleriyle birlikte kullanın.


2. Video Başlıklarınızı Optimize Edin


Sonraki adım, hedef anahtar kelimelerinizi ekleyerek video başlıklarınızı optimize etmektir. Ana anahtar kelimenizi başlığın başına eklemeye çalışın, çünkü bu, YouTube'a ve izleyicilere videonun arama sorgularıyla alakalı olduğunu açıkça gösterecektir.

Örneğin, bu akıllı telefon ürün incelemesinde başlık, videonun ana anahtar kelime hedefi olan “Samsung Galaxy S22 İnceleme” ile başlar.

Video Başlığı SEO Örneği

Video başlığınızı hedef anahtar kelimenin arama amacı ile eşleştirmek de önemlidir. Birisi bilgi amaçlı bir terim arıyorsa, izleyiciye videonuzun talimatlar ve bilgiler içerdiğini belirtmenin bir yolu olarak "nasıl yapılır" gibi bir başlık kullanabilirsiniz.

Arama Sonuçlarında Video Başlıkları

Videolarınız için başlık oluştururken, rakip videoların başlıklarını kontrol etmek için bir dakikanızı ayırın. Bu, başkalarının başlıklarını YouTube SEO için nasıl optimize ettiğini anlamanıza yardımcı olacaktır.


3. Video Açıklamalarınızı Optimize Edin


Başlığınızı optimize ettikten sonra, açıklamalarınız için de aynısını yapmanız gerekecek.

YouTube video açıklaması, izleyicilere videonuzun ne hakkında olduğunu söylediğiniz yerdir. YouTube ayrıca videolarınızı anlamak için kullanır ve bu da onu önemli bir SEO faktörü haline getirir.

Video açıklamalarınızı YouTube SEO için optimize etmenin bazı yolları:

Hedef anahtar kelimeleri dahil et

Başlıklar gibi, YouTube'un algoritmasının içeriği anlamasına ve ortaya çıkarmasına yardımcı olacağından, anahtar kelimelerinizi açıklamaya eklemelisiniz.

Anahtar kelimeler video içeriğiyle ilgili olmalı ve açıklamaya doğal olarak uymalıdır.

Ana anahtar kelimelerinizi erkenden ekleyin

Ana anahtar kelime hedefinizi açıklamanın başına, genellikle ilk 20 veya daha fazla kelimeye eklemeniz önemlidir.

Bu, içeriğin önemli bir parçası olduğunun sinyalini verecektir. Ayrıca, anahtar kelimelerin, açıklamanın başlangıçta izleyiciler tarafından görülebilen bölümünde görünmesini sağlayacaktır.

YouTube, Daha Fazla Göster düğmesinin altındaki açıklamaların başlangıcı hariç tümünü daraltır . Ana anahtar kelime hedefinin, videoyla ilgilenip ilgilenmediklerini görmek için açıklamayı tarayan kişiler tarafından görülmesini istiyorsunuz.

Örneğin, yemek çubuklarının nasıl kullanılacağına dair bu videoda, açıklamanın başında ana anahtar kelimeleri görüyorsunuz.

Video Açıklama SEO ÖrneğiAnahtar kelimelerinizi tekrarlayın

Anahtar kelimelerinizi erken eklemenin yanı sıra, bunları açıklamada birden çok kez tekrarlamanız gerekir.

Bu, YouTube'daki videonun ana noktasını yineleyecektir. Ana anahtar kelimeleri üç ila dört kez eklemeye çalışın.

Aynı terimi çok fazla tekrarlamak, anahtar kelime doldurma cezalarına yol açabileceğinden, anahtar kelimeleri aşırıya kaçmayın.

Uzunluk

Açıklamalarınızı iyileştirmenin bir başka yolu da kelime sayısını artırmaktır. Daha uzun açıklamalar, izleyicilere daha fazla bilgi aktarmanıza olanak tanır.

Ayrıca, artan kelime sayısı, daha fazla anahtar kelime eklemenize izin verecektir.

YouTube açıklamanızı ne kadar süreyle yapmanız gerektiği, belirli konuya bağlı olacaktır. Bununla birlikte, genel bir kural olarak, her bir açıklamayı en az 300 kelime yapmaya çalışmalısınız.


4. Video TO'sunu iyileştirin


Tıklama oranı (TO), videonuzu arama sonuçlarında gördükten sonra tıklayan kişilerin yüzdesidir.

TO'nuzu iyileştirmek, yalnızca doğrudan daha fazla izleyiciye değil, aynı zamanda YouTube'un videolarınızı daha üst sıralara koymasına da yol açacaktır. İnsanlar onları yüksek sayılarda tıklıyorsa, bu, videonuzun anahtar kelimeyle iyi bir eşleşme olduğunun bir işaretidir.

Aksine, insanlar videonuzu tıklamadan atlıyorsa, sıralamanız düşebilir.

YouTube video TO'nuzu nasıl iyileştireceğiniz aşağıda açıklanmıştır:


Küçük Resimlerinizi Optimize Edin

YouTube TO'nuzu iyileştirmenin en iyi yolu, göz alıcı küçük resimler kullanmaktır.

Küçük resimler, görüntüleyenlerin arama sonuçlarını incelerken gördüğü birkaç şeyden biridir, bu nedenle dikkat çekmeleri ve kişiyi içeriği görmesi için üzerlerine tıklamaya ikna etmeleri gerekir.

Bir video oluşturduğunuzda, YouTube video sırasında otomatik olarak hareketsiz bir görüntüden bir küçük resim uygular.

Bu varsayılan küçük resmi özel bir küçük resimle değiştirmeniz gerekecek.

Küçük resimler tasarlarken birçok kanal, videodaki kişinin grafiği veya görüntüsüyle birlikte videoyu açıklayan bir metin yerleşimi kullanır.


İlgi Çekici Başlıklar Yazın

Küçük resimlere ek olarak, video başlıkları, bir YouTube araştırmacısının hangi videoları tıklayacağına karar verirken sahip olduğu birkaç ayrıntıdan biridir.

Kitlenize izlemeleri için bir neden veren ilgi çekici bir başlık oluşturarak videolarınıza daha fazla tıklama çekebilirsiniz.


Uygun Video Uzunluğu

YouTube arama sonuçları, küçük resimde video uzunluğunun bir yerleşimini içerir.

Birçok arama yapan, hangi videonun tıklanacağına karar verirken bu değere bakacaktır. Bu nedenle, video uzunluklarınızın kullanıcıların beklentilerini karşılamasını istiyorsunuz.

Örneğin, birisi ayrıntılı bir rehber arıyorsa, daha uzun bir video bekleyecektir. Bir soruya hızlı cevap arayan biri ise kısa bir video bekleyecektir.


5. Videolara İlgili Etiketleri Ekleyin


YouTube etiketleri, videolarınız hakkında YouTube bağlamı vermek için kullanılan bir meta veri parçasıdır. Etiketler ayrıca Youtube'un videoları arama sonuçlarında nasıl sıralayacağını belirlemesine yardımcı olur.


Etiketleriniz, videonun gerçek içeriğiyle alakalı olurken hedef anahtar kelimelerinizi içermelidir.

Videolara etiket eklediğiniz sıra önemlidir ve en önemli etiketleri ilk sıraya yerleştirmelisiniz.

Bu nedenle, ilk etiketiniz hedef anahtar kelime olmalıdır.

Bir videoya etiket eklemek için YouTube stüdyosuna gidin, video ayrıntılarını düzenleyin ve ek ayarları görüntülemek ve etiketlerinizi eklemek için Daha Fazla Göster düğmesini tıklayın.


Video Etiketleri SEO'su

Ne kadar alakalı etiketler eklerseniz, YouTube videonuzu o kadar iyi anlayabilir ve buna göre sıralayabilir.

Ancak, YouTube'un videonun gerçekte ne hakkında olduğunu ayırt etmesini zorlaştıracağından çok fazla etiket eklemediğinizden emin olun.


6. Hashtag'leri Kullanın


Hashtag'ler, kullanıcıların ilgilendikleri içeriği bulmalarına yardımcı olmak için birçok sosyal medya platformunda kullanılan metin etiketleridir.

YouTube ile video başlıklarına ve açıklamalara hashtag'ler ekleyebilirsiniz, böylece ziyaretçiler belirli bir hashtag'i aradıklarında onları kolayca bulabilirler.

Algoritma, videonun ne hakkında olduğunu görmek için onları tarayacağından, hashtag'lere anahtar kelimeler eklemek YouTube SEO'sunu da artırabilir.

Video başlıklarına veya açıklamalara hashtag eklediğinizde, ilk üçü de tıklanabilir bağlantılar olarak video başlığının üzerinde görünür. İzleyiciler, aynı hashtag'e sahip diğer videoların listesini görmek için bağlantıya tıklayabilir.


Bu, kullanıcıların arama yapmasını kolaylaştırır ve trendlerin büyümesine ve görünürlük kazanmasına yardımcı olur.

Hashtag'ler yalnızca tam metni kullanan sonuçları gösterir, bu nedenle videolarınızın görünür olmasını istiyorsanız, insanların kullandığı hashtag'leri tam olarak uygulamanız gerekir.

Başlık dikkatinizi dağıtabileceğinden, hashtag'lerinizi video açıklamasına eklemenizi öneririm, başlığa değil.

Video etiketleri gibi, hashtag'lerde aşırıya kaçmak istemezsiniz. Video başına üç ila dörde bağlı kalmanızı öneririm.


7. Video Etkileşim Sinyallerini İyileştirin


YouTube'un sıralama algoritmasının bir kısmı, görüntüleyenlerin videolarınızla nasıl etkileşime girdiğine dayanır.

Kitleniz videolarınızla ne kadar çok etkileşime girerse, o kadar iyi sıralamalar elde edersiniz.

YouTube'un etkileşimi ölçmek için kullandığı ana metrikler beğeniler, yorumlar, paylaşımlar ve kazandığınız abone sayısıdır.

YouTube ayrıca, insanlar videolarınızı izlediğinde neler olduğunu analiz eder. Örneğin, izleyicilerin ortalama ne kadar süre izlediğini ve kaçının tüm videoyu tamamladığını belirlemek için insanların sayfada ne kadar süre kaldıklarını izlerler.

Artık daha fazla insanın videolarınızla etkileşim kurmasını sağlamanın en iyi yolu, insanların izlemekten keyif aldığı harika içerikler oluşturmaktır.

Yüksek kaliteli videolar oluşturmanın ötesinde, video etkileşim sinyallerinizi iyileştirmenin bazı yolları şunlardır:


İzleyicilerinize abone olmalarını ve videoyu beğenmelerini söyleyin

Sık sık bir YouTube kullanıcısıysanız, muhtemelen bu taktiği uygulayan içerik oluşturucuları görmüşsünüzdür.

Bu basit ama etkili olabilir, çünkü izleyicilerden sadece beğenmelerini ve abone olmalarını istemek, aksi halde unutacak olan birçok kişiyi kazanacaktır.

Daha fazla kişinin görmesi için isteği videonun başına eklemeye çalışın. Bazı insanlar sonuna kadar gidemez, bu yüzden erkenden sormak daha iyidir.

Videoya abone olmayı veya videoyu beğenmeyi hatırlatan grafikler de ekleyebilirsiniz. Bu şekilde, video içeriğini kesintiye uğratmadan izleyicilere görsel bir hatırlatma verebilirsiniz.

Kullanıcılardan Abone Olmalarını ve yorum isteyin


Videolarınızda daha fazla etkinlik elde etmenin bir başka yolu da müşterilerden video hakkında yorum yapmalarını istemektir.

İzleyicilerden yorum yapmalarını isterken, isteğinizi netleştirmeye çalışın. “Aşağıya bir yorum bırakın” demek yerine, onlara yorum yapacakları belirli bir konu söyleyin.

İzleyiciler videolarınız hakkında yorum yaparken, yorumlarına yanıt verin ve bunu hızlı bir şekilde yapın. Bu, etkileşimi artırabilir ve izleyiciler konuşmaları takdir edecektir.


YouTube Premier'leri kullanın


YouTube Premier'leri ile, ziyaretçilerinizin gerçek zamanlı olarak izlemesi için videonuzun prömiyerini canlı olarak yapabilirsiniz.

Premier'ler son derece ilgi çekici etkinlikler olabilir. Genellikle sohbet penceresinde birbirleriyle konuşan birçok izleyiciyi içerirler.

Bu fırsatı, kitlenizi daha fazla videonuzu beğenmeye, abone olmaya, yorum yapmaya ve izlemeye teşvik etmek için kullanabilirsiniz.


8. Kitleyi Elde Tutmayı Artırın


İnsanlar onları izlemekten hoşlanmıyorsa, videolarınızı SEO için ne kadar iyi optimize ettiğiniz önemli değildir.

YouTube , insanların videolarınızı izlemek için harcadığı toplam süreyi ölçmek için Kitleyi Elde Tutma adlı bir metrik kullanır .

Kitleyi Elde Tutma önemli bir sıralama faktörüdür, bu nedenle videolarınızın insanları izlemeye devam etmesi hayati önem taşır.

İnsanların videolarınızı izleyerek geçirdiği süreyi artırmanın bazı yolları:


Başlıkların ve Küçük Resimlerin İçerikle Eşleştiğinden Emin Olun


İzleyicilerin hangi videoları izleyeceklerine karar vermek için küçük resimleri ve başlıkları nasıl kullandıklarından bahsetmiştim.

Hedef anahtar kelimelerinizi optimize ederken kullanıcıların dikkatini çekmeniz gerekirken, küçük resimlerin ve başlıkların gerçek içerikle uyumlu olmasını da sağlamanız gerekir.

Aksi takdirde, ziyaretçiler beklentilerini karşılamadıkları için videolarınızdan hızla çıkacaktır.


Videoları Bölümlere Ayırın


YouTube, Video Bölümlerini kullanarak içeriğinizi bölümlere ayırma olanağı sağlar. Bir kitaptaki bölümler gibi, Video Bölümleri de içerikte gezinmeyi kolaylaştırır ve izleyicilerin daha sonra ne olacağını bilmelerine yardımcı olur.


Ayrıca izleyicinin belirli bir bölümü hızlı bir şekilde bulmasını sağlar. Bu, belirli bilgileri arayan biri, bulamayacaklarına inanırlarsa başlangıçta videolarınızdan çıkabileceğinden, kullanıcıların sayfada kalmasına yardımcı olabilir.


Video Serisi Yapın


Bir dizi bağlantılı video oluşturmak, insanların birden fazla videoyu izlemesini sağlamanın harika bir yoludur. Örneğin, bir beceri öğrenmek için bir kurs oluşturabilirsiniz ve dizideki her video farklı bir ders içerir.


Videolar birbiriyle bağlantılı bir dizi konu içerir ve tekrar tekrar görüntülemeyi teşvik etmek için iki günde bir yayınlanır.

Bir grup alakalı video oluşturarak, görüntüleyenlerinizin birbirini izleyen videoları izleme olasılığı daha yüksektir. Bu, daha yüksek izlenme sürelerine ve nihayetinde daha iyi YouTube sıralamalarına yol açacaktır.


İyileştirmeler Bulmak için YouTube Analytics'i Kullanın


Görüntüleme süresini artırmanın başka bir yolu da içeriğinizin düşük performans gösteren kısımlarını optimize etmektir.

YouTube Analytics ile, insanların ne zaman ayrıldığı da dahil olmak üzere videolarınıza ilişkin verileri inceleyebilirsiniz.

YouTube Video Analizi – Kitleyi Elde Tutma

Videonun belirli bir bölümünün insanların ayrılmasına neden olduğunu tespit ederseniz, içeriği inceleyebilir ve izleyicileri izlemeye devam etmeye teşvik edecek değişiklikler yapabilirsiniz.


9. Video İçeriğinizi Optimize Edin


Videolarınızı YouTube'da sıralamak istiyorsanız, video içeriğinizin SEO ve olumlu bir görüntüleme deneyimi için optimize edilmiş olması gerekir. Video içeriğinizi optimize etmenin bazı yolları şunlardır:


Anahtar Kelimeleri Erken SÖYLE


İçeriğinizi planlarken hedef anahtar kelimelerinizi videonun başında söylemeyi unutmayın.

Bu, YouTube'un içeriğin anahtar kelimeyle ilgili olduğunu bilmesini sağlayacaktır.

Videonun başında hedef anahtar kelimelerden bahsetmek, izleyicilere içeriğin gerçekten de aradıkları konuyla alakalı olduğunu teyit edecektir.


Transkript ve Altyazıları Etkinleştir


İçerik için başka bir YouTube optimizasyonu, videolarınız için altyazıları, altyazıları ve transkriptleri etkinleştirmektir.

Altyazılar, video dilini anlamayan izleyicilere diyalog sağlamak için kullanılırken, altyazılar sesi duyamayanlara yardımcı olmak içindir.


Bu özellikler, videolarınızın herkes tarafından erişilebilir olmasını sağlar ve sesin duyulmasının veya anlaşılmasının zor olduğu zamanlarda izleme deneyimini iyileştirebilir.

Birisi sesin bir kısmını anlayamazsa, söylenenleri okumak için altyazıları açabilir.

Videoya bir konuşma metni eklemek, alt yazıları ve alt yazıları oluşturacaktır.

Her video ile kendi konuşma metni dosyanızı ekleme seçeneğiniz vardır veya YouTube'un sesi otomatik olarak yazıya dökmesini sağlayabilirsiniz.

Transkripsiyonları en iyisi değilse endişelenmeyin. Gerekli değişiklikleri yapmak için dökümü gözden geçirebilir ve düzenleyebilirsiniz.

Transkriptler, belirli bir kelime öbeği veya konuyu aramak isteyen herkes için faydalı olabilir. Metni transkriptten kopyalayabilir ve aradıkları konuyu bulmak için bir dosyaya yapıştırabilirler.


10. Videonuzu Tanıtın


YouTube için SEO, daha fazla izleyici çekmenin etkili bir yoludur, ancak sayfalarınızı sıralamaların en üstüne çıkarmak genellikle zaman alır.

Videolarınızı tanıtarak ve içeriğinizi daha geniş bir kitleye sunarak süreci hızlandırabilirsiniz.

Videolarınız daha fazla izleyici kazandıkça, SEO ivmesi kazanacaklar ve daha yüksek arama sıralamaları görmeye başlayacaklar.

YouTube videolarınızı tanıtmanın en iyi yollarından bazılarına bakalım:


Videoların Sonundaki Kartları Kullanın


YouTube kartları, tıklanabilir bağlantıları izleyicilerle paylaşmak için videolara ekleyebileceğiniz etkileşimli widget'lardır.

Kartlar, kişinin izlemesi için diğer alakalı içerikleri önermek için genellikle videoların sonunda gösterilir.

Bu, insanları daha fazla videonuzla etkileşim kurmaya teşvik etmenin harika bir yoludur. Ayrıca, kitlenizin görmesini istediğiniz belirli bir videoyu tanıtmanıza da olanak tanır.


Kanal Bölümleri Yapın


Kanalınız büyüdükçe ve çok sayıda video biriktirmeye başladıkça, izleyicilerin kanal sayfanızda gezinmesi zorlaşacaktır.

Kanal bölümleri oluşturarak onların istedikleri içeriği bulmalarını kolaylaştırabilirsiniz.

Kanal bölümleriyle, kanal sayfanızdaki videoları net bir şekilde organize edilmiş gruplara ayırabilirsiniz.

YouTube Kanalı Ana Sayfası

Belirli bir konu veya belirli bir uzunluktaki videolar olsun, bu bölümleri gruplandırabilir ve istediğiniz gibi etiketleyebilirsiniz.


Videoyu Blogunuza Yerleştirme


Ardından, harici web sitelerinden video trafiği çekmeye bakmalısınız. Bunu yapmanın harika bir yolu, videolarınızı doğrudan blogunuza yerleştirmektir.

Bu, blog ziyaretçilerinizin videoyu doğrudan sitenizden izlemesini sağlar. Ayrıca videonun YouTube sayfasına bir bağlantı içerecektir.


Sosyal Medyada Paylaşın


Web siteniz videolarınızı pazarlayabileceğiniz tek yer değil. Platformlardan YouTube'a trafik çekmek için videolarınızı sosyal profillerinize de gönderebilirsiniz.

Videolarınızı paylaşmak, izleyicilerinizin bir kısmını da onları paylaşmaya teşvik edecek ve daha fazla görünürlük sağlamaya yardımcı olacaktır.


Çözüm


YouTube'da videoları sıralamak, işletmenizin görünürlüğünü artırmanın harika bir yoludur. Bu kılavuzdaki adımlar, YouTube SEO başarısı elde etmek için videolarınızı optimize etmenize yardımcı olacaktır.

Ve unutmayın, kitlenize ne kadar yararlı içerik sunarsanız, YouTube kanalınıza doğal olarak o kadar çok izleyici çekeceksiniz.

YouTube SEO'nun çalışmasını beklerken daha hızlı sonuç almak istiyorsanız YouTube reklamları yayınlamayı düşünün . YouTube'da ücretli reklamcılık, diğer tüm pazarlama taktiklerinden daha hızlı sonuçlar verebilir.

5 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör
bottom of page