top of page

Google Ads Harita Reklamları Nedir ?

Google Reklamı verirken yerel işletmeyseniz harita reklamı işinize çok yarayacaktır.


Google Reklamlarınızı bu rehber üzerinden okuduklarınız ile daha iyi yerlere getirebilirsiniz

Google Reklam Kampanyaları için adım adım giderek önce mantığı kavrayıp sonra da ufak tüyolar ile bu seriyi sonlandıracağız


İpucu #1 - Google Ads Harita Reklamları Nedir ?


Harita reklamlarını kullanabilmek için öncelikle google haritalarda bir işletme kaydınızın bulunması gerekmektedir. Eğer işletme kaydınız varsa bu konum için yerel müşterilerinize özel olarak harita reklamı verebilirsiniz. Harita reklamlarını daha çok oto expertiz, oto yıkama, butik mağazalar, kuruyemişçiler, küçük marketler yahut spesifik özel ürünler satan işletmeler kullanmaktadır. Yerelde kullanabileceğiniz performanslı reklam kampanyalarından bir tanesidir.


İpucu #2 - Google Ads Alışveriş Reklamları


E-Ticaret ile uğraşıyorsanız bu reklam türü tam size göre !

Alışveriş reklamlarını kullanmadan önce Merchant Center hesabı oluşturup ürünlerinizi bu kısma yüklemeniz gerektiğini unutmayınız.

Ayrıca alışveriş reklamlarında dinamik veriler sağlamak için kullandığınız alt yapı hizmet sağlayıcısı ile iletişime geçerek dinamik kodunuzu talep edip google site etiketi içerisine entegre edip sitenize yükleyerek analytics kısmında daha net verilere ulaşabilirsiniz.

Ek olarak alışveriş reklamlarını kullanabilmek için sitenizde sanal pos entegrasyonun bulunması gerektiğini hatırlatalım.


Google reklamlarını farklı şekillerde test edin

İpucu #3 - Google Ads Uygulama Reklamları


Oyununuzu ya da faydalı mobil uygulamanızı kullanıma sundunuz fakat kullanıcı edinmede sorun yaşıyorsanız tam size göre bir reklam türü !

Uygulama reklamları ile arama ağında, youtube ve görüntülü ağlarda kullanıcılarınıza ulaşabilirsiniz.

Küçük bir öneri olarak teklif stratejisi kısmında indirme odaklı strateji gütmemeniz maliyetleriniz açısından sizlere olumlu katkı yaratacaktır.


İpucu #4 - Google Ads Telefon Reklamları


Çekici, Nakliyeci, Çiçekçi, Lastikçi gibi bir çok işletmeye hizmet eden reklam türü ile tanışın :) Telefon reklamları, doğrudan numaranızın göründüğü ve tıklanıldığında cep telefonunuza çağrı gönderilen bir reklam modeli olarak karşımıza çıkar. Anlık hizmet arayan kullanıcılara ulaşmanın en iyi yollarından bir tanesidir.

Saydığımız sektörler haricinde de bolca kullanılmaktadır, sizi arayan kullanıcıyı direkt olarak telefonunuza yönlendirmek istiyorsanız mutlaka kullanmalısınız.


İpucu #5 - Google Ads Mobil Uyumluluk Nedir ?


Mobil uyumluluk reklamlarınıza tıklayan müşterilerinizin karşısına açılan yani google reklamınız ile yönlendirme yaptığınız url'nin mobil cihazlarda kullanılabilme oranıdır.

Google reklamlarının mobil uyumlu bir url'ye yönlendirilmesi önem arz etmektedir. Günümüzde arama motoru kullanımı %85'in üzerinde mobil cihazlardan yapılmaktadır. Mobil ile uyumlu web siteniz kullanıcı kolaylığı sağladığından dolayı google reklamınıza tıklayarak giriş yapan müşterileriniz aradıklarına daha hızlı ulaşacaktır.

Websitenizin panelinden mobil ile uyumlu sayfalar yaratmanız mümkündür.


Google Reklam Yönetimi Serimiz Devam Edecektir


Daha fazla bilgi almak ve ya reklamlarınız ile ilgili destek almak için bize ulaşın.

2 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör
bottom of page