top of page

Google Ads Case Study - 68 Bin TL ile Devraldık 41 Bin TL ile Nasıl Devam Ettiriyoruz ?

Google Ads Reklam Kampanyalarınızda performansınızı arttırmak için lütfen okumaya devam ediniz.


Google Reklamı verirken hedeflerinize ulaşın.


Google reklamları yerine göre kurtarıcı yerine göre de ocak batıran cinsten olabilmekte, bu durum haliyle işletmelerin reklamlarını yöneten kişi ya da ajanslara bağlı bir durum olmaktadır. Yazımızda belirttiğimiz noktaları takip ederek kendi google reklam kampanyalarına uygulayabilir ve performansınızı arttırabilirsiniz.

Devraldığımızda yüksek bir maliyet ile reklam veren müşterimiz hazırda bir google partner ajans ile çalışmalarını yürütmekteydi.


Reklam bütçesi bakımından büyük risk teşkil etmesine rağmen bu proje içerisinde rahatlıkla yer alabileceğimizi belirttikten sonra çalışmalarımızı başlattık.


 

Google Ads Müşteri Profili İncelemesi


Yukarıda görülen resimde 68 bin tl ile aylık reklam harcaması yapan müşterimiz uzun süredir bir başka ajans ile çalıştığını belirterek bize ulaştı. İş ortaklığı yaptığı firmanın artık yeteri kadar kendileri ile ilgilenmediğini belirterek bu tarz bir durumla karşılaşmak istemediğini belirtti. İletişimsizliğin getirdiği sorunlar doğrultusunda kampanyalarının %100 olarak hedefe ulaşmadığını tahmin eden müşterimiz, yaptığımız incelemeler neticesinde sezilerinde yanılmadığını bizlere de kanıtlamış oldu. Google Ads hesabında yaptığımız incelemeler doğrultusunda aşağıda belirttiğimiz uygulamaları hayata geçirdik.


1. Google Ads Reklam Hesabı İncelemesi


Müşterimizin google ads hesabında yaptığımız incelemeler doğrultusunda bir süredir reklamların takip edilmediğini, gerekli günlük optimizasyonların yapılmadığını ve yeni fırsatların değerlendirilmediğini tespit ettik.


Dönüşüm olarak tanımlanan bir kaç fiilin ise işletmeyi yansıtmadığı kanaatine vararak bir takım değişiklikler gerçekleştirmeye başladık.


2. Google Ads Kitleler ve Dönüşüm Uygulamaları


Devraldığımız google ads reklam hesabında bulunan kitleler doğru tanımlanmasına rağmen %100 yeterli olmadığından bizim bakış açımız ile oluşturduğumuz kitle gruplarını oyuna dahil ederek gerekli kampanyalara entegresini sağladık.


Dönüşümler kısmında bulunan hatalı hedeflemeleri düzelterek yapay zekanın asıl öğrenmesi gereken dönüşüm işlemlerinin kurgulamalarını gerçekleştirdik.

 

3. Google Ads Görüntülü Reklamcılık


Hesap içerisinde yer alan görüntülü google ads reklamlarının bir çoğunda iyileştirmeler gerçekleştirdik ve günlük bütçenin neredeyse %45'ini kapsayan reklamların bir çoğunda duraklatma kararı aldık.


İçerik kısıtlaması bulunmayan reklamlara kısıtlamalar getirerek müşteri deneyimini göz önünde bulundurduk ve bütçenin doğru kullanılmasını sağladık.


İyileştirmeler gerçekleştirdiğimiz kitlelerimizi de reklamlara entegre ettik.


4. Google Ads Arama Reklamları


Bizden önce bulunan veri tabanı sayesinde anahtar kelimelerde incelemeler yaptık ve yeterli negatifleme bulunduğuna kanaat getirerek kitle+geniş eşleme+otomatik teklif stratejilerini kampanyalara entegre ettik.


Bir süredir değişiklik yapılmayan kampanyalarda negatif anahtar kelimeleri geçmişe dönük kontrol ederek, eklenmesi gerekenleri tespit ettik.


Bir kaç kampanyanın yeteri kadar verimli olmadığını tespit ederek duraklattık.


5. Google Ads Discovery+Konum Reklamları


Müşterimiz iş uygunluğu bakımından elverişli olduğu için discovery ve konum reklamlarını hesapta kurarak 6 haftalık inceleme sürecimizi başlattık.


Discovery reklamları ile marka bilinirliğini arttırma yolunda ilerleme kaydettik ve arama ağı reklamlarımızı destekledik. Bu sayede konum reklamları da desteklenerek iş yeri trafiğinde hatrı sayılır artışlar yakaladık.


6. Google Ads Günlük Kampanya Takibi


Devraldığımız hesapta üçüncü ayın sonunda toplamda 27 Bin TL tasarruf gerçekleştirmiş olduk. Günlük olarak kampanya sağlıklarını takip ederek, negatifleme, içerik kontrolü, verimlilik kontrolü testlerimizi uyguladık. Bu süreçte verimlilik esasına göre belirlediğimiz kampanya türlerinde devamlılık sağlayarak bütçede düşüş gerçekleştirirken müşteri profilinde artış gerçekleştirdik.*Müşteri gizliliği ve sektör sağlığı açısından özel veriler "toplam bütçe, günlük bütçe, anahtar kelime vb." paylaşılmamaktadır. *Müşteri talebi doğrultusunda maliyetler kontrol altına alınmıştır ve çalışma devam ettirilmektedir. *Çalışma başlangıçlarında kesinlikle talepler üzerinde garanti verilmemekte olup, açık şekilde müşterilere sebepleri belirtilmektedir. Google Ads hesaplarınızın sağlığı açısından endişe duyuyorsanız bizimle iletişime geçerek ücretsiz hesap analizi talep etmeniz mümkündür.

24 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör
bottom of page