top of page

Freelancer Çalışanlar İçin İş Alabilecekleri Uygulamalar

Freelancer olarak çalışıyor ve daha fazla müşteriye hitap etmek istiyorsanız yazımızı kesinlikle okumalısınız.


Dijital Pazarlamanın değişimi ile birlikte iş modelleri de değişiklik göstermektedir.

Bir çok freelancer çalışan sadece çevresiyle yetinmekte ve teknolojinin nimetlerinden usulünce yararlanamamakta. Bu durumda biraz üşengeçliğinde etken olduğunu varsayarsak yine de daha fazla müşteriye kimse hayır diyemeyecektir.


Sizler için üç uygulama ile nasıl iş alınabilir onları inceleyeceğiz


İpucu #1 - Bionluk.com


Freelancer olarak çalışan bir çok kişinin bu platformu kullandığını duymuş olabilirsiniz. Bionluk'ta sisteme cüzi bir miktar ile kayıt olursunuz ve ilan açabilirsiniz. İşiniz ile alakalı teklif isteyen kullanıcıların bildirimleri hesabınıza düşer ve teklif gönderebilirsiniz.

Bionluk sisteminde sadece site içerisinden çalışmalarınızı yürütmek zorundasınız, dışarıya bağlantı vermeniz kesinlikle yasak. Sistem tarafından Bionluk dışına bağlantı verdiğiniz tespit edilirse üyeliğiniz iptal edilebilmektedir.

Bu yönden bizden eksi puan almaktadır, çünkü bazı işler müşteri ile birebir bağlantı gerektirir.

Ayrıca hizmet verildikten sonra müşteri iade talep edebilir ve aldığınız ücreti geri tahsil edebilir, bu durumda süistimale açıktır.


Ayrıca bionluk'ta ek bir ücret ödeyerek kurumsal görünebilecek bir telefon numarası satın alabilirsiniz.


Bionluk.com Değerlendirme :

Kullanışlılık: 8/10

Güvenlik: 10/10

Aktiflik: 8/10


İpucu #2 - Armut.com


Armut.com sanıyoruz ki Türkiye pazarında en kullanışlı freelancer uygulamalarının başında gelir. Buraya üye olarak hizmet profillerinizi oluşturarak hakkınızda tanıtım yazısı hazırlayabilirsiniz. Uygulama dışına bağlantı vermenizde sakınca yoktur, örneğin web sitenizi müşteriniz ile paylaşabilir, işinize görsellik ve profesyonellik katabilirsiniz.

Armut.com'da hizmet puanlarınız arttıkça önerilenler kısmına çıkabilir ve teklif vermeden müşteri kazanabilirsiniz.

Armutun bizce en kötü yanı yasal olmayan iş vericilerin uygulamayı süistimal ediyor olmasıdır, bir de son zamanlarda teklif ücretlerinin aşırı yükselmesi freelancer olarak çalışanların armutu kullanma oranını azaltmıştır.

Ayrıca hizmetlerinizin pazarlamasında kullanılmak üzere bir takım pazarlama araçları yani tanıtım materyalleri sunmaktadırlar.
Armut.com'da profilimizi incelemek isterseniz resmin üstüne tıklayabilirsiniz.

Armut.com Değerlendirme:

Kullanışlılık:10/10

Güvenlik: 1/10

Aktiflik: 10/10


İpucu #3 Freelancer.com


Freelancer.com ile sunduğunuz hizmetleri yurtdışına açabilirsiniz. Bu platform aracılığı ile dünyanın her yerinden gelen ilanlara teklif verebilir ve iş kazanabilirsiniz.


Freelancer.com Türkiye pazarında bulunan bionluk ile benzerlik göstersede tabiki global bir hizmet ağını kapsadığı için bir çok farklılığı mevcuttur. Bu uygulamada teklifleriniz herkese açık olarak verilirken ücret ödeyerek gizli yapabilmektesiniz. Ayrıca bu platforma üyelik ücreti her ay tekrar etmektedir. Bizce bir kaç iş alabilirseniz, çok güzel devam edebileceğiniz uluslararası bir freelancer platformu niteliği taşımaktadır.


Freelancer.com Değerlendirme;

Kullanışlılık: 10/10

Aktiflik: 10/10

Güvenlik: 10/10


Freelancer Olarak Çalışın


Ekonomik özgürlüğün yanında daha az stressiz ve verimli olabileceğiniz alanlara yöneldikten sonra freelancer olarak çalışmak eminiz ki size çok iyi gelecek. Fırsatları doğru değerlendirebilen freelancerlar uzun vadeli süreçte hizmet sundukları alanda harikalar yaratabilmektedir.3 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör
bottom of page