top of page
Bu görselde google ads danışmanlığı, google ads uzmanı, google ads danışmanı, google partner ajans, google reklamı, google reklam verme ve sosyal medya yönetimi, sosyal medya reklamları, seo çalışması ve website tasarımı hizmeti sağlayan dijital reklam ver şirketi anlatılmaktadır.

Google Ads Reklam Yönetimi ve Danışmanlığı

Google'da reklam vererek müşterilerinize ulaşın. Her gün 5.6 milyar insan google'da bir şeyler arıyor. İşletmenizin potansiyel müşterilerine google reklamları ile erişin.

SEO Çalışması

Google Ads Danışmanlığı

Hemen İletişime Geçin

%100 Performanslı Reklam Hizmeti

Google Ads Danışmanı

Google Ads (AdWords) Uzmanı

Google Ads (Adwords) Danışmanı

Google Ads (Adwords) Danışmanı, google ads aracını profesyonel olarak kullanabilen, google reklam ücretleri konusunda bilgili ve işletmelere destek sağlayan kişidir. İyi bir Google Ads Danışmanı tüm reklam türlerine hakimdir. Arama ağı reklamları, görüntülü reklamlar, video reklamlar, mail reklamlar, yeniden pazarlama reklamları, telefon reklamları gibi bir çok kampanya türünü iyi düzeyde bilmektedir. Ayrıca google reklamı vermeyi bir iş haline getirmiş danışman statüsü taşımaktadır. Google Ads Reklamları ile işletmeleri hedeflerine ulaştırarak aylık ücret karşılında hizmet sunmaktadır. Bir Google Ads Danışmanına ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Profesyonel Google ADS Hizmeti Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz ?

Profesyonel Google ADS Hizmeti alırken öncelikli olarak çalıştığınız danışmanın google ads için başka firmalar ile çalışıp çalışmadığını teyit etmeniz gerekmektedir. Google Ads Danışmanınız çalıştığı diğer firmaların ads reklamlarını size referans olarak gösterebiliyor olmalıdır. Google Ads ile ilgili bir kaç soru sorarak bilgi düzeyini de ölçmeniz gerekir. İyi bir google ads danışmanı tag manager, analytics gibi araçların kullanımına aşinadır ve profesyonel şekilde kullanabilir. Ayrıca google ads kampanya türlerine hakim olduğunu size gösterebilmelidir. Çoğunlukla google reklamı vermek isteyen müşteriler birlikte çalışacakları google ads danışmanına çeşitli sorular yönelterek danışmanın profilini ölçmektedir. 35+ sektör tecrübemiz ile sizlere google ads hizmeti sağlayabiliriz, bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Google Ads Uzmanı Kimdir ?

Google Ads Uzmanı, google skill shop tarafından verilen eğitimleri tamamlayarak google ads sertifikalarına sahip olan kişidir. Google Ads için bazı eğitimler alınmalıdır. Google Ads Uzmanı %80 oranında doğru cevaplar vermek koşulu ile 60 soruluk online google ads eğitimlerini tamamlayarak bu sertifikaları almaya hak kazanır. İyi bir google ads uzmanı olmak için google reklamlarını iyi düzeyde bilmek gerekir. Google Reklamları dönüşümler ile takip edilmesi gerektiğinden dolayı google ads uzmanı mutlaka analyticsi ve tag manageri kullanmalıdır. Bu sayede ads danışmanlığı sağladığı firmalara 360 derecelik hizmet sunabilir. 

Google ADS Nedir ?

Google Ads bir reklam platformudur. Arama motoru pazarlaması en iyi google ads üzerinde yapılmaktadır. Bu platformun bu kadar iyi olma sebeplerinin başında dünya çapında %95'lik bir kesimin google'ı arama motoru olarak kullanıyor olması gelmektedir. Google reklamı vermek için kullanmanız gereken platform kesinlikle Google Ads'dir. Google reklamı ile işletmenizi öne çıkarabilir, satışlarınıza ve hizmetlerinize olan talebi 6 kat arttırabilirsiniz. Google'da harita reklamları ile bu serüveninize başlamanız olasıdır. Reklam platformu üzerinde bulunan anahtar kelimelerinizi belirleyerek ilk adımı atabilirsiniz. Google reklam platformunda bu anahtar kelimelerin işletmeniz ile alakalı olması öne çıkma şansınızı arttıracaktır. Bu anahtar kelimelerin bir tıklama başı ücreti olduğu için bu bedeli ödeyerek reklamlarınızı yayınlayabilirsiniz. Bir uzmandan destek almak isterseniz bize ulaşabilirsiniz.

Google Yeniden Pazarlama Reklamları

Google ads reklamları verirken dikkat etmeniz en önemli noktalardan bir tanesi yeniden pazarlama reklamlarıdır. Yeniden pazarlama reklamları ile müşterilerinize görünürlüğünüzü arttırmanız kaçınılmazdır. Bu kampanyalar daima sizi sonuca götürecektir. Müşterilerinize bir kez görünmek yerine defalarca görünerek akıllarında kalıcılığınızı arttırabilirsiniz. İyi bir google ads danışmanı yeniden pazarlama kampanyalarını destekleyici olarak mutlaka kullanmalıdır. Dönüşümler ile entegre edilen yeniden pazarlama kampanyaları sayesinde yapay zeka size en yakın müşterilerinizi seçer ve onları kazanır. Yeniden pazarlama reklamları oluşturmak için hesabınızdan kitleler oluşturmayı unutmayınız. Kitleleri iki farklı şekilde oluşturulabilir. İlk olarak kendi web site ziyaretçilerinizi kitle olarak belirleyebileceğiniz gibi ikinci versiyonda ise rakip site ziyaretçilerini hedefleyerek kitle oluşturmanız mümkündür. Kitle oluşturmak konusunda zorlanıyorsanız bizimle iletişim kurabilirsiniz.

2020 Yılından Beri Adwords Çalışmaları Yapmaktayız

Google reklamları konusunda 2020 yılından bu yana çalışmalar yapan firmamız, kurumsal web site tasarımı ve google reklamları alanında uzman seviyeye ulaşmıştır. Google Analytics ve Google Tag Manager ile dönüşümleri profesyonel olarak takip ederek müşterilerimize tüm kanallarda destek sağlamaktayız. Ayrıca google reklamlarının ne kadar önemli olduğunu paylaştığımız bir instagram hesabımız da mevcuttur. Ücretsiz olarak google reklamları ile alakalı paylaşımlarda bulunduğumuz hesabımızı takip ederek bir çok bilgiye ücretsiz olarak ulaşabilirsiniz.

Google Reklam Vermek Kolay Mı ?

Google'a reklam vermek ilk etapta zor görünse de araştırarak kolaylıkla reklam verebilirsiniz. Google Ads Reklam ile işletmenizi üst sıralarda çıkartarak müşterilerinize ulaşmanız mümkün. Öncelikle işletmeniz ile alakalı anahtar kelime belirlemeniz gerekmektedir. Doğru anahtar kelime seçtikten sonra kampanyalarınızı özel olarak hedefleyebilirsiniz. Tıklama başına maliyet düşük olan anahtar kelime seçimi önemli bir noktadır. Bu anahtar kelimeleri seçerken anahtar kelime planlayıcıdan destek almanızı öneririz. Aksi halde tıklama başına daha fazla ücret ödemek zorunda kalabilirsiniz. Tabiki böyle bir durumun oluşmasını istemeyiz. Google Reklam Fiyatları tamamiyle sizin belirlediğiniz tutarlar üzerinden gerçekleşmektedir. Google'da belirli google reklam fiyatları bulunmamaktadır. Reklam bütçesi ile harcamalarınızı sınırlayabilirsiniz.

ADS Danışmanlığı Hizmetinde Neler Yapıyoruz ?

Ads Danışmanlığı hizmeti almak isteyen müşterilerimiz için öncelikli olarak bir sektör analizi gerçekleştirmekteyiz. Sektör analizi yaptıktan sonra google reklamı veren diğer rakip firmaların reklam tipleri ve hacimleri ile alakalı analiz yapmaktayız. Ardından firma sektörüne uygun ve işletme ile alakalı olacak tüm anahtar kelimeleri tespit ederek reklam formatları oluşturmaktayız. Oluşturduğumuz reklam kampanyalarını günlük olarak takip etmekte ve sürekli olarak iyileştirmekteyiz. Dönüşümleri ve analytics verilerini de hesabınıza entegre ederek sağlıklı bir kampanya yürütmenizi sağlamaktayız. Bu sayede reklamlarınız sürekli olarak artan bir performansa sahip olmaktadır. Ayrıca her ay sonu detaylı olarak raporlamalar yaparak süreci şeffaf bir şekilde ilerletmekteyiz.

Özel Google Reklam Çalışmaları

Geliştirdiğimiz veri havuzu sayesinde önceki tecrübelerimizden faydalanarak detaylı analizler çıkartmaktayız. Bu sayede bizden danışmanlık aldığınız süre boyunca reklam kampanyalarınızı özel olarak geliştirmekte ve desteklemekteyiz. Google reklamlarınız bizimle güvenilir ellerde. Özellikle reklam maliyeti düşürmesi adına yürüttüğümüz işlemler neticesinde google reklamı kampanyalarınızın aylık bütçesi gerilemekte fakat müşteri portföyünüzde azalma olmamaktadır. Kampanyalarınızı optimize etmeyi unutmayınız.

Anahtar Kelime Eşleme Türleri

Google reklamlarınızı optimize etmeden önce dikkat etmeniz gereken önemli noktalardan bir tanesi kelimelerinizin eşleme türleridir. Anahtar Kelimelerin eşleme türlerine dikkat etmezseniz hedeflerinize ulaşmanız biraz geç gerçekleşebilir. İlk inceleyeceğimiz tür geniş eşlemedir. Geniş Eşlemeli anahtar kelimelerinizde belirttiğiniz sözcükler ile alakalı tüm aramalarda reklamlarınız görünür. Örneğin mavi çiçek anahtar kelimeniz, fakat mavi tablo, çiçek kutusu gibi aramalarda reklamlarınız görünebilir. Geniş eşleme türünü kullanmak için reklamınızda bolca negatif anahtar kelime bulunmalıdır. İkinci eşleme türümüz ''Sıralı Eşlemedir''. Sıralı Eşleme kelimelerde mavi çiçek anahtar kelimeniz, mavi çiçek raflığı, mavi çiçek dükkanı gibi aramalarda reklamınız gösterim alır. Öbekler ayırılmadan gösterildiği için geniş eşleme türüne göre çok daha iyi bir seçimdir. Üçüncü inceleyeceğimiz eşleme türü ise tam eşlemedir. Tam eşlemeli anahtar kelimeler müşteriniz o kelimenin aynısını arayana kadar google reklamınızı kimseye göstermeyecektir.

Google Partners Nedir? Google Partner Ajansı Kimler Olabilir ?

Google Partners google programıdır. Bu program dahilinde müşterilerine hizmet sağlayan google reklam ajansları kayıt yaptırabilir ve ayrıcalıklardan faydalanabilir. Google Partners üyesi olabilmek için son 90 gün içerisinde 10.000 Dolar harcama yapılmış olması gerekmekte ve sürekli olarak müşterileri arttırabilmek gerekmektedir.  Google Partner Ajans olan firmaların bünyesinde skill shop üzerinden alınmış sertifikalara sahip çalışanlar olmalıdır. Google Partner Ajans profesyonel şekilde müşterilerine hizmet sağlamalıdır. Google reklamı konusunda üstün performans gösterilerek Google Partners Premier ünvanı kazanılabilmektedir.

ADS Danışmanlığı Hangi Hizmetleri Kapsar?

Ads Danışmanlığı kapsamında ajanslar müşterilerine, reklam yönetimi, rakip analizi, kampanya oluşturma, düzenleme ve takip, analiz ve raporlama hizmeti sunar. Ayrıca ads danışmanı google analytics'e hakim olmalı ve burada gerçekleşen müşteri verilerini iyi edebiliyor olması gerekmektedir.

Ads danışmanı arıyorsanız bizimle iletişime geçerek daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

ADS Reklam Kurulumu Nasıl Yapılır ?

Öncelikle bir ads hesabına sahip olduktan sonra reklamları kurmanız gerekmektedir. Yerel olarak hizmet sağlıyor ve bulunduğunuz lokasyondaki müşterilerinizi hedefliyorsanız reklam kampanyalarınız telefon ve harita reklamı olabilir.

Ads reklamlarında hedefleme sayesinde istediğiniz bölge ve lokasyonda reklamlarınızı yayınlayabilirsiniz. Hedefleme yapılarak yayınlanan reklamlar bölgesel ve ulusal reklamlardan daha düşük maliyetlere sahip olmaktadır. Çünkü reklam rekabeti az olmaktadır.

Ulusal ya da uluslararası hizmet sağlıyorsanız arama ağı reklamları gibi farklı türlerde reklam kampanyaları kullanabilirsiniz. Maliyetler konusunda ya da reklam oluşturma konusunda zorluk yaşıyorsanız diğer makalelerimizi inceleyebilir ve ya bizimle iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

Sahte Tıklama Alan Anahtar Kelimeleri Takip Etmek

Reklam kampanyalarınız istediğiniz verimlilikte çalışmıyorsa bir çok sebebi olabilir. Öncelikle anahtar kelime eşleme türlerini kontrol ederek sorunu çözmek için adım atabilirsiniz. Eşleme türleri ile ilgili yukarıdaki yazımızı okuyarak daha fazla bilgi edinebilirsiniz. 

Anahtar Kelimeleri inceledikten sonra arama terimleri kısmından müşterilerinizin sorgulamalarını görebilir ve bu sorgulamalardan işletmenizle ilgili olmayanları günlük olarak negatif anahtar kelimelere ekleyebilirsiniz. Bu sayede işletmeniz sizinle alakalı olmayan anahtar kelimelerde görünmeyecek ve daha kaliteli web sitesi trafiği elde edeceksiniz.

Adwords Dönüşüm Kurulumu Nasıl Yapılır ?

Adwords üzerinde dönüşümleri kurmak için Google Tag Manager kullanmanız gerekmektedir. Google Analytics ya da Ads hesabınız üzerinde dönüşümler yaratarak Adwords hesabınıza aktarmanız dönüşümleri takip etmenize olanak sağlar.

Dönüşümleri kurmadan önce hangi noktaların dönüşüm olarak belirlenebileceğini iyi bilmelisiniz. Örneğin satın alım bir dönüşüm işlemi olarak nitelendirilmekteyken sepete ekleme fiili bir dönüşüm değildir. 

Google Reklam Ücretleri 

Ads reklamları tıklama başına belirlenen ücretler ile ilerlemektedir. Google reklam ücretleri sizin günlük olarak belirlemiş olduğunuz reklam bütçesine göre değişmektedir. Günlük olarak 50 TL bütçe ayırırsanız 50-100 TL aralığında bir harcama olmaktadır. Genellikle 50 TL'yi geçmemesine rağmen bazı zamanlar günlük bütçenin iki katı kadar harcama olabilmektedir fakat ay sonuna tekabül eden toplam bütçe belirlenenin dışına çıkmaz.

Google Reklam Bütçesi Nasıl Belirlenir ?

Google reklam bütçenizi belirlerlemeden önce anahtar kelime analizi yaparak öncelikle işletmeniz ile alakalı anahtar kelimelerin ne kadar tıklama başına ücreti mevcut olduğunu öğrenmeniz gerekir. Tıklama başına anahtar kelime ücretlerinin ( ortalamasını alarak günlük belirlemeniz bütçeniz hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

10 Anahtar Kelimenizin ortalama tbm ücreti 5 tl ise günlük minimum 100 TL bütçe belirleyebilirsiniz. Google'a reklam verirken bu değerlere oldukça dikkat etmeniz gerekmektedir.

Ayrıca google'a reklam verip sosyal medya reklamı da vermeniz farklı alanlardan trafik çekmenize olanak tanır.

Google Reklam Verme İşe Yarıyor Mu ?

Google reklam vermek işletmenizi müşterileriniz ile buluşturmaktadır. Profesyonel olarak hazırlanan google reklamları işletmenizin satışlarını ya da sunduğunuz hizmetlere olan talebi 6 kat arttırma gücüne sahiptir. Çeşitli google reklamı türlerini kullanarak en doğru şekilde müşterinize ulaşmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca reklam kampanyalarınızı günlük takip ederek düzenlemeler yapmak aldığınız sonuçlara daha hızlı ulaşmanızı sağlamaktadır.

Google Reklam Verirken Nelere Dikkat Edilmeli ?

Google reklam verirken Hedef Kitleye, Tıklama Başına Maliyete, Günlük Reklam Bütçesine, Anahtar Kelimelere, Anahtar Kelime Eşleme Türlerine, Açılış Sayfası Deneyimine, Web Sitesinin Mobil Uyumuna, Dönüşümlerin kurulduğuna dikkat edilmelidir.

Adwords Uzmanı Ne İş Yapar ?

Google Adwords Uzmanı google reklamı için destek sağladığı kişi ya da firmalara google reklam yönetimi ve danışmanlığı hizmeti sunar. Bu şirketlerin ya da kişilerin reklam kampanyalarını düzenleyerek reklamlarının hedeflerine ulaşmasını sağlar.

Google Ads Danışmanlığı

Bir danışman ile çalışarak hedeflerinize 10 adım önden başlayın

bottom of page